Tervezett fejlesztések a honlapon*
Tartalomjegyzékek sok tudományos könyvhöz. Mivel a fejlesztés lassan halad, így szeretném látogatóimat sűrűbb visszajelzésre késztetni. A tartalomjegyzék alapján ki-ki meggondolhatja, érdekli-e őt az illető könyv, és ha igen: írhat nekem a szokásos címre, hogy azt a könyvet tegyem előre a sorban. E tartalomjegyzék-gyűjteményre a főlapról fogok hivatkozni, a Webmesterség, az Apróságok és a többiek mellől.
Jehova tanúi elleni polémia. E felekezethez csak a be-bekopogtató gyaloghírnökök személyén keresztül van közöm, illetve úgy, hogy megvásároltam néhány könyvüket. Tanításaikat a Bibliától messze elrugaszkodott képzelődésnek tartom, de ezt nehéz egy tagnak bebizonyítani. Az én terveim elsősorban a 144000-ről szóló tanítás kritikáját foglalják magukban. Eddig két rövidebb cikk készült el: a gazdag és Lázár példázatának magyarázata és az Új Világfordítás hamisításainak leleplezése. Ez utóbbit hamarosan kibővítem.
Amőbaprogram. Ennek csak kuriózumként van jelentősége, mert Basicben készül, igen lassú, és a felmerült súlyos hibák miatt a készítésétől elment a kedvem. Ha valamikor lesz időm, újrakezdem.
DOS alapú fraktálprogram Quickbasic nyelven. Már tud ráközelíteni, hatványösszeg-jellegű képletet tárolni, mentett fraktált megnyitni. Mostanában másfajta képletek tárolását próbálom megoldani, valamint BMP-fájlok írására megtanítani. A képletszerkesztő jórészt kész van. Figyelmeztetek mindenkit: ez nem művészi képeket előállító program, csupán afféle matematikai megjelenítő, egyelőre 16 színnel. Ha megérem, hogy tisztességesen tudjak Java nyelven programozni, bizonyára lesz ennél több is.
Mindennapok fizikája és matematikája levezetések. Egyetemi éveimből sok érdekes, nehéz vagy ötletes probléma került elém a gyakorlatból. Ilyen pl. a "szögharmadoló-tétel," a garázsajtó csukódása, a bot eldőlése vagy a labda belsejében utazó egér helyzete, esetleg az Apollóniosz-kör elemi bizonyítása. A módszerek nemigen lépik túl a középiskolás matematikát. Egyszer talán veszek egy nagy levegőt, és nekikezdek a begépelésnek.
Néhány régi irodalomdolgozatom. Ezek néha érdekesek, néha hasznosak, de elsősorban emlékek, dokumentumok életem egy korábbi szakaszáról. Az 1991/92-es magyar nyelvi OKTV-re írott dolgozatom a legjelentősebb közülük.
Kedvenc gombáim. Ezek nem szakszerű leírások, hanem szubjektív portrék, hangulatokkal, képekkel, élményekkel. Sok gombafajnak megvan a maga egyénisége, jellege - ezzel magyarázható, hogy modern gombáskönyvek is sokszor rajzokat, sőt festményeket közölnek fényképek helyett egy-egy gombáról. Ezt a részleget nem kívánom hosszúra nyújtani: aki a szakmai részletekre kíváncsi, keressen rá a Kalmár-Makara-féle gombáskönyvre a neten.